תתארו לכם שהיו מכריחים אתכם לגדל עצי ערביקה, כי זה החוק – נשמע חלום לא?

בוּרוּנדי (Burundi) היא מדינה קטנה באפריקה, בין רואנדה, קונגו וטנזניה. המדינה עד שנת 1962 הייתה מושבה קולניאלית של הבלגים וכך הקפה הגיעה אליה.

בשנות ה 20׳ של אותה המאה הקפה הגיע למדינה תחת החוק הבלגי, והחל משנת 1933 על כל איכר הוטלה החובה לגדל לפחות 50 עצי ערביקה. תתארו לכם איזה כיף היה לנו אם לכל אחד מאיתנו היו 50 עצי ערביקה בגינה… טוב, אולי לא לכל אחד מאיתנו כי בכל זאת לגדל קפה זו עבודה קשה – אבל לנו בטוח היה כיף :).

פולי הקפה המגיעים מבורונדי מזכירים מאוד את פולי הקפה משכנתה הצפונית רואנדה, ולרוב יתאפיינו בטעמי פירות יער חמצמצים, איכות גבוהה וטעם עשיר.

פולי הקפה אותם בחרנו בקפידה בפרויקט הולי קופי, מגיעים מאיזור תחנת Kayanza בצפון המדינה, מעצים הגדלים בגובה 1700 מטר.

זני העצים של הפולים שלנו הם הפופולאריים ביותר במדינה – בורבון וג׳קסון, והפולים עוברים עיבוד רטוב.

אנו קולים אותם לדרגת Full City, כך שיתאימו במיוחד לאספרסו עוצמתי עם מעט חמיצות, או הפוך עשיר בטעמים. הם יעבדו יפה גם ב press׳ים למיניהם.

בשורה התחתונה – שווה לנסות ולחוות את הקפה הארומתי והעשיר הזה – מגיע באריזות של 250 גרם – זמין לרכישה בחנות שלנו.

החברים מפרויקט הולי קופי

The Holy coffee Project

עוד כתבות שאולי תאהבו

פרויקט הולי קופי בית קלייה לקפה ייחודי | תערובת מסורתית | The Holy Coffee Project | Tradizionale Blend
״אתם סבבה והכל אבל קצת חמוץ לי״ – פרויקט הולי קופי | The Holy coffee project | בית קליה לקפה ייחודי

בית קליה לקפה ייחודי | הנה זה הגיע – המשלוח סוף סוף בדלת, הריח מטורף, וחייבים לפתוח את שקית הפולים החדשה שהגיעה הרגע. האמת? זו ההרגשה הכי טובה בעולם, אנחנו מכירים את ההתרגשות הזו. ואז פתחת את השקית, מילאת את ההופר (הפלסטיק הזה שיושב מעל המטחנה), טחנת את הפולים (או שהגיעו כבר טחונים), מילאת את ידית החליטה/באסקט מקינטה/נייר פילטר עם הקפה, התחלת את התהליך, כבר רואים את הקפה, הריח מטורףףףף.